دانلود مستند: ماهی درونی شما

دانلود مستند ماهی درونی شمامشخصات:

  • عنوان اصلی: Your Inner Fish
  • عنوان فارسی: ماهی درونی شما
  • شبکه سازنده: PBS
  • سال ساخت: ۲۰۱۴
  • حجم: ۳ قسمت هر کدام ۳۲۵مگابایت و ۵۵دقیقه
  • زیرنویس فارسی: دارد

نویسنده‌ی کتاب معروف «ماهی درونی شما»، این‌بار با مستند همان کتاب، داستان کشف تیکتالیک و شباهت‌های ما انسان‌ها و سایر حیوانات را نشان می‌دهد.

نیل شوبین در قسمت اول با نام ماهی درونی شما(Your Inner Fish)، به ۳۷۵میلیون سال‌قبل برمی‌گردد، زمانی که اولین ماهی‌ها توانستند به‌روی خشکی قدم بگذارند. او نشان می‌دهد که چگونه دست‌ها، پاها و بازوهای ما انسان‌های مدرن (هوموساپینس)، بازمانده‌ای از همان دست‌ها و پاهای خزندگان اولیه است. داستان جذاب کشف فسیل تیک‌تالیک هم در این قسمت نشان داده می‌شود.

ریشه‌ی ما انسان‌ها به‌عنوان یک پستاندار، به خزندگان اولیه برمی‌گردد که از آن‌ها فرگشت پیدا کردیم. پس در قسمت دوم با نام خزنده درونی شما(Your Inner Reptile)، شوبین نشان می‌دهد که این خزندگان چه ردی در بدنِ امروزیِ ما انسان‌ها داشته‌اند. مثل دندان، مو و…

در پایان نیل شوبین به آفریقا می‌رود و فسیل معروف لوسی را با ما انسان‌ها و سایر میمون‌ها براساس سیر فرگشت مقایسه می‌کند. شکل دست‌ها، انگشت‌ها، اندازه مغز و.. که در قسمت میمون درونی شما(Your Inner Monkey) نشان داده می‌شود. در اینجاست که ما با خودِ واقعی‌مان که تنها مقداری بیش از اندازه مو دارد روبه‌رو می‌شویم!

خلاصه به‌قول شوبین، در داخل هر اندام، ژن و سلول از بدن ما، ارتباطی عمیق با سایر زندگی‌ها در سیاره‌مان وجود دارد.

دانلود مستند ماهی درونی شما

قسمت اول، ماهی درونی شما: دانلود از سرور اول

قسمت دوم، خزنده درونی شما: دانلود از سرور اول

قسمت سوم، میمون درونی شما: دانلود از سرور اول

دانلود زیرنویس جدید(هماهنگ)

اطلاعیه مهم

برنامه‌های روز داروین برای سال ۱۴۰۰

:: مشاهده صفحه ::