دانلود نرم افزار مستند درخت زندگی، Tree of Life

چارلز داروین و درخت زندگی tree of life

نرم‌افزار کم حجم درخت زندگی بر اساس مستند چارلز داروین و درخت زندگی طراحی شده است. اگر مستند را دیده باشید، وقتی دیوید اتنبرو در حال گفتن داستان زندگی می‌باشد، طرح درخت زندگی نیز در حال شکل‌گیری است.

چارلز داروین و درخت زندگیاین درخت نسخه همان درختی است که اتنبرو در حال نشان دادن آن بود. گونه‌های جانوری زیادی که بر روی زمین وجود دارند در این نرم‌افزار قابل یافت هستند.

به عنوان مثال، وقتی بر روی Human Modern (انسان مدرن یا هوموساپین) کلیک می‌کنید، می‌توانید شجره‌نامه گونه انسان را مشاهده کنید، می‌بینید که  کدام شاخه‌ها باعث زندگی این گونه شده‌اند. ضمنا می‌توانید ببینید با کدام گونه‌ها و جانوران نزدیکی بیشتری داریم.

با این نرم‌افزار می‌توانید ببینید که جانوران و گونه‌های حیات چه ارتباطی با یکدیگر دارند. گونه‌ها از چه شاخه‌هایی جدا شده و به یک گونه جدید فرگشت پیدا کرده‌اند. مهم‌ترین نکته اینجاست که زندگی بر روی زمین، یک منشا داشته و تمام موجودات نیز با یکدیگر اشتراکات زیادی دارند. همه با یکدیگر فامیل هستیم.

کار با برنامه ساده است، تنها کافی است آن را اجرا کرده(نیازی به نصب ندارد) و به اینترنت وصل شود. اگر با اجرای برنامه مشکلی داشتید نسخه جدید فلش‌پلیر را دانلود و نصب کنید.

اطلاعیه مهم

برنامه‌های روز داروین برای سال ۱۴۰۰

:: مشاهده صفحه ::