دانلود قسمت دوم کازموس با اجرای کارل سیگن

دانلود مستند کازموس cosmos a personal voyage - episode 2مشخصات فیلم:

  • عنوان کلی: Cosmos A Personal Voyage s01-e02 .One Voice in the Cosmic Fugue
  • عنوان فارسی: کازموس یک سفر شخصی، فصل اول، قسمت دوم، یک صدا در سمفونی کیهانی
  • تهیه‌کننده: کارل سیگین(ساگان)
  • سال ساخت: ۱۹۸۰
  • زبان: انگلیسی
  • زیرنویس فارسی: دارد. از behroozht

یکی از مجموعه مستندهای موفق امسال را می‌توان مستندعلمی کازموس(کیهان) اودیسه فضازمانی دانست. اگر قسمت اول را دیده باشید، می‌بینید که نیل تایسون بیان می‌کند این مجموعه جدید، براساس یک مجموعه قدیمی‌تر با اجرای کارل سیگن(یا کارل ساگان) است.

کارل سیگن یکی از اخترشناسان و مروجان تاثیرگزار در دنیای علم است که یکی از معروف‌ترین برنامه‌های علمی را با عنوان کازموس(کیهان) یک سفر شخصی (Cosmos: A Personal Voyage) در سال ۱۹۸۰ ساخت.

مستند کیهان سفر شخصی کازموس کارل ساگانقسمت دوم این مجموعه(مثل کازموس ۲۰۱۴) با نام یک صدا در سمفونی کیهان (One Voice in the Cosmic Fugue) درباره پیدایش زندگی بر روی زمین و چگونگی فرگشت موجودات است.

در ابتدا سیگن از حیات ارگانیک سخن می‌گوید و این‌که چه سیاراتی می‌توانند دارای زندگی باشند. آیا زمین تنها جایی است که آهنگ حیات از آن منتشر می‌شود؟

سیگن با یک افسانه ژاپنی درباره خرچنگ‌های هیکه، ساز و کار انتخاب طبیعی را توضیح می‌دهد. سپس به انتخاب مصنوعی و دخالت انسان می‌پردازد.

در ادامه مواردی که اشاره می‌شود: نشان دادن تقویم کیهانی و این‌که عمر گونه ما انسان‌ها نسبت به کل حیات چه میزان است، دی‌ان‌ای چگونه کار می‌کند، جهش ژنتیکی، آزمایش میلر و یوری که شبیه‌ساز پیدایش زندگی است، همراه با حرف‌های جدید ساگان بعد از ۱۰ سال از ساخت قسمت دوم و مسائل دیگر فرگشت به زبان ساده و همگانی.