دانلود نرم‎‌افزار شبیه‌ساز Genepool

نرم افزار شبیه ساز فرگشتی تکاملی خزانه ژنی

علاقمندان بسیاری از سرتاسر جهان، از مردم عادی گرفته تا زیست‌شناسان، با این نرم افزار کار می کنند و ضمن سرگرم شدن، دانش و دید خود را در زمینه تکامل ارتقا میدهند. ممکن است از خود بپرسید که فرگشت اصلاً چیست و چه معنایی دارد. شاید هم یک زیست‌شناس حرفه ای باشید و بخواهید دید تکاملی خود را گسترش دهید. در هر صورت ژن پول کمک شایانی به شما خواهد کرد.

پیشنهاد می کنم پیش از شروع کار با Gen Pool 6 ابتدا راهنمای زیر را بخوانید. از دوستانی که اطلاعات تکاملی یا کامپیوتری بالایی دارند به دلیل توضیح مفصل پوزش می طلبم. اما یکی از اصول نوشتن راهنما برای نرم افزارها این است که برای هر کسی با هر سطح از اطلاعات علمی و فنی قابل استفاده باشند. همچنین به علت آشنایی نداشتن بسیاری از فارسی زبانان با زبان انگلیسی، سعی کرده ام ترجمه منوهای اصلی نرم افزار را هم در این راهنما بیاورم.

بعد از اجرای برنامه مشاهده می‌کنید تعدادی موجود زنده عجیب و غریب را می بینید که در حال جنب و جوش هستند. اما این موجودات چه هستند و از کجا آمده اند؟
هر کدام از این از جانورها که Swimbot‌ (روبات شناگر) نام دارند از چند قطعه تشکیل شده اند؛ که این قطعات به طور تصادفی توسط کامپیوتر کنار هم چیده می شوند. توجه کنید که نرم افزار از میان ده ها قطعه ای که در حافظه دارد چند تا را به هم می چسباند و یکی از این جانورها پدید می آید. هر کدام از این قطعه ها یکسری ویژگی حرکتی و ویژگ یهای دیگر دارند که مجموعه آنها ویژگی کلی جاندار را بوجود می آورند. درست مانند اینکه چند تا چرخ دنده ر ا تصادف ی روی هم سوار کنید و ماشینی بوجود بیاورید.

توضیحات:

  • بدون نیاز به نصب
  • حجم: ۵۰۰ کیلوبایت، با راهنمای فارسی
  • سایت سازنده: swimbots.com