معرفی مجله دانشنامه – شماره آذرماه ۹۴

شمارهٔ دهم مجلهٔ دانشنامه یک پروندهٔ ویژه برای علاقه‌مندان به دایناسور خصوصاً تی‌رکس(T-Rex) دارد. چند اینفوگرافی، داستان کشف و ویژگی‌های دیگر تی‌رکس شامل این مجموعه می‌شود. در ارتباط با پروندهٔ ویژه هم، مجید میرزایی عطاآبادی و عرفان خسروی مطالبی دربارهٔ این‌که چرا در ایران فسیل دایناسور کشف نمی‌شود توضیحاتی داده‌اند.

مجله دانشنامه

کاور دانشنامه. شماره ۱۰

در قسمت تازه‌های علم، مطالبی از آخرین اخبار و پژوهش‌های علمی گردآوری شده است. مغز موش، کاوشگر روزتا، ژنوم انسان، ویرایش ژنتیکی، انسان دنیسووی، مهاجرت انسان و.. را می‌توانید بخوانید.

در مقاله «بلاگردان» می‌توانید بفهمید، فقط ما انسان‌ها نیستیم که  علاقه داریم هنگام شکست، دیگران را مسئول بدانیم. میمون‌های ماکاک هم هنگام خطا یا اشتباه، کسی پایین‌تر از خود را مسئول دانسته و به آن حمله می‌کنند!

گاف‌های انیشتین، حمله به HIV به‌سرپرستی یک ایرانی، چرا گروه خون داریم؟، نوشتارهایی دربارهٔ پیامدهای ساخت سد در ایران، نوبل ۲۰۱۵ از عناوین دیگر این شماره هستند.

دلیل این‌که چرا باید مدارس و ادارات از ساعت ۱۰ شروع به‌کار کنند را هم می‌توانید در مقاله «زنده‌باد خواب» بخوانید.

مجله دانشنامه به همت برادران فیض‌اللهی و دیگر نویسندگان علمی تهیه می‌شود. برای حمایت از مجله، آن را تهیه کنید یا حتی به دوستان و آشنایان هدیه دهید. احتمالا دکه‌های روزنامه‌فروشی داشتته باشند. بااین‌حال شمارهٔ تماس با دفتر مجله برای تهیه: ۰۲۱-۴۴۶۲۹۳۲۰ – اگر هم حضوری خواستید(دفتر مجله): تهران- خیابان شهید بهشتی – پایین‌تر از مترو – خیابان پاکستان – کوچه ساوجی‌نیا – پلاک۴- واحد۲. این هم سایت مجله.